Náš příběh

Jsme rodina, kterou knihy baví a živí už pěknou řádku let. 

Dita je duší antikvariátu od samého začátku, má na starosti chod kamenné prodejny, veškerou administrativu a výkupy. Petr má pod palcem sklad a rychlé vyřizování objednávek. Markéta všechny vykoupené knihy fotí a zveřejňuje v e-shopu. Pavlína se stará o to, aby e-shop správně fungoval a ráda komunikuje se zákazníky. 

Kromě nás čtyř patří k poděbradském antikvariátu fenka Cassie a tři kočky, se kterými se často potkáte přímo v antiku. 

Bylo nebylo, na přelomu tisíciletí jsme ve zruinovaném rodinném domě v Husově ulici č. p. 10 nedaleko poděbradského náměstí začali s prodejem chovatelských potřeb. Zanedlouho jsme zpřístupnili druhou místnost v prodejně, kterou zaplnily knihy z druhé ruky. Záhy se ukázalo, že k nám lidé chodí hlavně pro knihy. Z chovatelských potřeb zbyla jen stará obchodní váha, na které jsme vážili balíčky s knihami na poštu. 

Tak vznikl antikvariát. Místo, kde vedle sebe najdete spisy Boženy Němcové, motoristické příručky a Krtečkovy příběhy ve francouzštině. Zkrátka knihy všech možných žánrů. Časem jsme se rozrostli a kromě kamenné prodejny pořídili také externí sklad, ve kterém je část naší nabídky uskladněna. Práci, kterou dříve zvládli dva lidé, dnes odbavujeme ve čtyřech s pomocí několika brigádníků.

Věříme, že každá kniha má svého čtenáře, proto se snažíme vykupovat a prodávat rozmanitou všehochuť literárních žánrů. Všechny knihy, které vykoupíme, projdou každému z nás rukama. Knihy sami zpracováváme, popisujeme a fotíme. Dávat knihám druhou, třetí nebo možná čtvrtou šanci je práce, která nám dává smysl a která nás naplňuje.

Vyberte si z naší bohaté nabídky, momentálně máme skladem něco málo přes padesát tisíc titulů.